دوشنبه , خرداد ۷ ۱۳۹۷
آخرین مقالات
خانه / نگارش و ویرایش مقاله / قوانین استفاده از “کاما” در نگارش مقاله‌های علمی

قوانین استفاده از “کاما” در نگارش مقاله‌های علمی

قوانین استفاده از “کاما” در نگارش مقاله‌های علمی

چندی پیش یکی از دوستان از گروه زیست، مقاله‌ای رو تنظیم کرده بودند و قصد داشتند که کارشون رو سابمیت کنند. ایشون از من خواستند که کارشون رو به طور کلی بررسی کنم و نظراتم رو راجب به نگارش انگلیسی و سایر موارد احتمالی بهشون بگم. در این مقاله از کاما به کررات استفاده شده بود و چند مورد دیگه. منتها در یک مورد ما بحث داشتیم که آیا قبل از کلمه “and” نیاز است ما کاما رو قرار دهیم یا خیر؟

برای این منظور من در سایت‌های مختلف نگارش انگلسی، چرخی زدم و متوجه شدم که استفاده از این نوع کاما که به اون میگن سریال کاما “Serial Comma” و یا آکسفورد کاما “Oxford Comma” یک مورد کاملا اصولی در نگارش انگلیسی است که منتها برخی از مولفین از این قانون تبعیت نمی‌کنند ولی اگر از این نوع کاما استفاده نکنیم در برخی از موارد باعث ابهام در جمله‌ای می‌شود که ما اون رو نوشتیم.

در یکی از این سایتها تمامی موارد استفاده از کاما رو پیدا کردم و این مطالب رو به صورت یک فایل PDF با ذکر منبع، در ادامه براتون به پیوست قرار دادم. امیدوارم مفید باشد.

Comma rules

درباره‌ محمد فزونی

محمد فزونی
محمد فزونی، دانش آموخته دانشگاه خوارزمی (تربیت معلم) تهران در مقطع دکتری تخصصی رشته ریاضی محض، گرایش آنالیز، شاخه تابعی و هارمونیک است. تحصیلات دانشگاهی خود را از دانشگاه پیام نور گنبدکاووس آغاز نمود، سپس برای دوره کارشناسی ارشد به دانشگاه خوارزمی (تربیت معلم) تهران رفت. ایشان در حال حاضر عضو هیات علمی دانشگاه گنبد کاووس و مدیر گروه ریاضی و آمار در این دانشگاه هستند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*