لیستی از بهترین دوره‌های رایگان مهندسی داده

فهرست مطالب

در این پست لیستی از بهترین ویدیوها و لیست‌های پخش مرتبط با مهندسی داده که در یوتیوب منتشر شده است را خواهید دید. با توجه به تجربیات و بررسی‌های بنده، با دنبال نمودن این عناوین، مجموعه‌ی مهارت‌های لازم بعنوان یک مهندس داده را کسب خواهید نمود.

البته باید در نظر داشته باشید هیچ شاخه و گرایشی در دنیای تک محدود نبوده و نیست و فرایند یادگیری، ابدی است. در نتیجه انتهای این لیست باز خواهد ماند. یادگیری و مشاهده‌ی تمام ویدیوهای معرفی شده حداکثر سه ماه از شما بیشتر زمان نخواهد گرفت. ولی یادگیری مهارت‌های جدید، به عقیده‌ی بنده همیشه جزو بهترین سرمایه‌گذاری‌ها محسوب می‌گردد.

لیست کورس‌ها و ویدیوها

  1. مهندسی داده چیست و چگونه کار می‌کند؟
  2. کورس آموزشی WSL
  3. دیتاپایپ‌لاین چیست؟
  4. کورس آموزشی آپاچی نایفای شامل 21 ویدیوی کوتاه و کاربردی
  5. کورس کامل آپاچی ایرفلو برای مبتدیان
  6. کورس فشرده از الستیک‌سرچ
  7. کورس کامل آپاچی کافکا با کانداکتور
  8. کورس مقدماتی آپاچی اسپارک
  9. کورس کامل از داکر
  10. کوبرنتیز برای مبتدیان

🟢 بعد از اینکه با ابزارهای فوق آشنا شدید، کم کم متوجه خواهید شد که کی، کجا و چگونه باید از ابزارهای معرفی شده در کار استفاده نمائیم. هیچ مهندس داده‌ای از روز اول با تمامی این مهارت‌ها را نداشته است. ولی با کار مداوم و تلاش به تمامی این ابزارها مسلط و مجهز شده است.

🟡 در مقاله «مهندسی داده چیست؟ همراه با معرفی کورس و کتاب» نیز مواردی را جهت آشنایی با این دنیای بی‌انتهای مرتبط با تکنولوژی به رشته‌ی تحریر درآورده‌ام.

🔴 در صورتی که شما نیز لیست پخش یا ویدیوی خاصی در خصوص مهندسی داده را می‌شناسید، می‌توانید آنرا در قسمت کامنت‌ها به دوستان معرفی نمائید. این سخاوت شما در اشتراک‌گذاری اطلاعات گران‌بهایتان را تاریخ فراموش نخواهد کرد.

🛑 اخیرن متوجه این کورس مهندسی داده از آی.بی.ام. شده‌‍ام که بطور رایگان می‌توانید آنرا دانلود و مشاهده نمائید. کورس سرفصل‌های بسیار خوبی دارد.

Coursera – IBM Data Engineering Professional Certificate 2023-8

پست‌های مرتبط با این مقاله:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوست داری آخرین مقالات رو برات بفرستیم؟