4 دلیلی که باید از گوگل کولب استفاده کنیم

فهرست مطالب

 

گوگل کولب (Google Collaboratory) یک آزمایشگاه مشترک گوگل می‌باشد. این محیط به برنامه‌نویسان اجازه می‌دهد تا کد‌نویسی پایتون را با استفاده از مرورگر خود انجام دهند. همچنین کولب یک ابزار عالی برای یادگیری عمیق می‌باشد، یعنی یک ژوپیتر نوت‌بوک میزبانی شده است که نیاز به نصب ندارد. علاوه بر این می‌توان از منابع محاسباتی گوگل از جمله GPUها و TPUها بطور رایگان استفاده کرد.

چرا باید از گوگل کولب استفاده کنیم؟

چندین دلیل وجود دارد که اکنون به آنها اشاره خواهیم کرد:

  1. کتابخانه‌ها از پیش نصب شده‌اند.
  2. در فضای ابری ذخیره‌سازی انجام می‌شود.
  3. همکاری با سایر دوستان از این طریق بسیار راحت صورت می‌گیرد.
  4. استفاده رایگان از GPU و TPU.

کتابخانه‌های از پیش نصب شده در کولب:

برخی از آنها؛ NumPy, Pandas ,Matplotlib و همچنین کتابخانه‌های مربوط به یادگیری ماشین از قبیل کراس، تنسورفلو و پای تورچ و… می‌باشند.

ذخیره سازی در فضای ابری:

منظور از ذخیره‌سازی در فضای ابری این است که تمام کدهایی که می‌نویسیم در گوگل درایو ما ذخیره می‌شوند ولی در ژوپیتر نوت‌بوک در حافظه‌ی کامپیوتر ذخیره‌سازی صورت می‌گیرد.

همکاری در گوگل کولب:

یکی از ویژگی‌های عالی دیگری که گوگل کولب ارائه می‌دهد، ویژگی همکاری است. اما چطور؟ اگر می‌خواهید با چندین برنامه‌نویس در یک پروژه کار کنید، کولب بهترین گزینه است چون می‌توانید کار خود را با دیگر برنامه‌نویسان به اشتراک بگذارید. به انها اجازه ویرایش بدهید و کار را بصورت تیمی انجام بدهید.

استفاده رایگان از GPU و TPU:

 کولب به شما امکان استفاده رایگان از GPU و TPUهای گوگل را می‌دهد که در پروژه‌های یادگیری ماشین بسیار مفید و موثر هستند و این شتاب دهنده‌ها تفاوت زیادی در سرعت پردازش ایجاد می‌کنند حتی در پروژه‌های کوچک.

بطور خلاصه

کولب فقط یک نسخه‌ی تخصصی‌تر از ژوپیتر نوت‌بوک است که روی فضای ابری اجرا می‌شود و امکانات رایگانی را در اختیار ما می‌گذارد. شکل زیر رابطه‌ی بین iPython, Google Colab, Jupyter Notebook را نشان می‌دهد.

 Google_colab_realtions

 

 

پست‌های مرتبط با این مقاله:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *