کتابچه جملات آماده، برای نگارش مقالات انگلیسی

فهرست مطالب

کتابچه جملات آماده، برای نگارش مقالات انگلیسی

یکی از بهترین کتابچه‌های آموزشی برای نگارش مقاله در شاخه‌های مختلف رشته ریاضی، کتاب
Writing mathematical papers in English-A practical guide; by Jerzy Trzeciak
می‌باشد. Trzeciak سر دبیر ارشد بخش چاپ مجله هایی که توسط IMPAN (آکادمی علوم ریاضی لهستان) چاپ می‌شود، است. ایشان پس از چندین سال کار اجرایی در ویراستاری مقالات علمی ریاضی اقدام به کتابچه فوق نموده که بنظر بنده یکی از مفیدترین کتابچه هایی است که تا کنون برای مبتدیان و کسانی که زبان مادری آنها انگلیسی نیست، به چاپ رسیده است.
ایشان یک اثر ارزشمند و مفید دیگر نیز در رزومه کاری خود دارند بنام،
Mathematical English Usage. A Dictionary
که این اثر نیز در نوع خود جزو بهترین ها است.

قبل از ضمیمه نمودن این دو مجموعه بطور خلاصه نحوه استفاده از آنها را شرح می‌دهم.

فرض کنید شما ایده‌ایی برای نگارش یک مقاله در ذهن دارید و با استفاده از معلومات خود در اثر خواندن مکرر مقالات ریاضی تا حدودی توانسته اید که چهار چوب نگارش و جملات از پیش آماده را در ذهن خود تدوین نمائید. اما مطمئن هستید هنوز ساختار برخی از جملات مقاله شما ایرادات نگارشی و علمی و گرامری دارد.

به عنوان مثال به کتابچه فوق مراجعه نمائید. در فصل اول این کتاب تعداد بسیاری از جملات از پیش آماده برای نگارش پاراگراف و خطوط‌های قسمت‌های مختلف مقاله، وجود دارند. براحتی از آنها می توانید استفاده نمائید. هیچ وقت این شک و تردید را به خود راه ندهید که مقاله شما چیزی جز یک کپی برداری نیست. چون شما تنها به دلیل این که زبان مادریتان انگلیسی نیست، چند خط یا پاراگراف را از دیگران قرض میگیرید و این خود یکی از اصول نگارش مقالات است. یعنی در جایی که به ساختار جمله خود شک دارید، به مقالات یا کتب دیگران مراجعه می کنید و چند کلمه را قرض می گیرید.

اما کتاب دوم که در واقع نوعی فرهنگ لغت است، فرض کنید شما در کار خود قصد دارید از جمله every استفاده نمائید اما شک دارید که بعد از این کلمه اسم مورد نظر به صورت جمع می آید یا مفرد و یا اینکه در حالت کلی ساختارهایی را که با این کلمه در مقالات ریاضی می آیند را نمی‌شناسید. تنها به قسمت every در این فرهنگ لغت بروید. در این قسمت تمامی جملاتی که معمولا ریاضی دان ها در نگارش مقالات خود استفاده کرده اند، آمده است. پس براحتی می توانید تمام واقعیات مربوط به این جمله را از این جا بدست آورید به صورت علمی و آکادمیک.

برای دانلود کتابهای زیر بر روی لینک های زیر کلیک راست کرده و آنها را در مکان مورد نظر خود ذخیره نمائید.

Writing Mathematical Papers in English_ A Practical Guide

Mathematical English Usage a Dictionary

Write math

پست‌های مرتبط با این مقاله:

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *