بخشی از مقدمه‌ی کتاب:

دیوید هیلبرت، یک ریاضی‌دان آلمانی بود که در 23 ژانویه سال 1862 دیده به جهان گشود و در 14 فوریه سال 1943 که به‌نوعی روز جهانی عشاق است، به‌عنوان یک عاشق و شیفته‌ی ریاضیات، دیده از جهان فروبست. در سنگ مزار ایشان نوشته‌ای حک شده که به‌نوعی شعار بشر مدرن محسوب می‌گردد. هیلبرت در پاسخ به این جمله: «ما نمی‌دانیم و نخواهیم دانست» که از تفکری نشأت گرفته بود که گمان می‌کرد اندیشۀ بشریت محدود است، پاسخی به این‌صورت داد: «ما باید بدانیم و خواهیم دانست» و این جمله تبدیل شد به یک سنگ‌نوشته روی مزارش که تا قرن‌ها دستاویز انسان‌های خردمند برای کشف حقیقت مطلق حیات خواهد بود. او به‌عنوان یکی از تاثیرگذارترین ریاضی‌دانان در زمان حیاتش محسوب می‌شد.

توضیحاتی در خصوص کتاب:

کتاب حاضر برای دانشجویان در رشته‌ی ریاضی و آمار (در هر سه مقطع تحصیلی- کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری) و سایر رشته‌های فنی مهندسی که نیاز به آشنایی با مفهوم و کاربردهای فضای هیلبرت دارند، توصیه می‌گردد. از نقاط قوت کتاب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

– توضیح دقیق مفاهیم بصورت کامل که حتی بدون نیاز به استاد شما می‌توانید آنرا بعنوان منبعی خود-آموز و خود-خوان در نظر بگیرید.
– تمرینات متنوع در حوزه‌ی فضاهای هیلبرت.
– پاسخ تشریحی کامل به تمام تمرینات کتاب که فرایند یادگیری را برای دانشجو و خواننده، کامل می‌کند.
– معرفی چند حوزه‌ی پژوهشی دیگر مرتبط با فضاهای هیلبرت.
– مقدمه‌ایی تقریباً کامل در خصوص دیوید هیلبرت، افکارش و نسل‌شناسی ریاضی ایشان.

نحوه‌ی سفارش و خرید کتاب:

جهت خرید اینترنتی کتاب «مباحثی در فضاهای هیلبرت» تالیف اینجانب و آقای دکتر سیدعلی کاظمی‌پور، هزینه کتاب به مبلغ 750/000 ریال را به کارت بانک تجارت با شماره‌ی «5859831015500142» واریز و درخواست خود را از طریق واتس‌اپ یا تلگرام به شماره‌ی «09013270846» ارسال نمائید. کتاب در اولین فرصت بصورت رایگان برای شما از طریق پست ارسال خواهد شد.

این پست را هم بخوانید:  شبی که ماه کامل شد

خرید اینترنتی کتاب فضاهای هیلبرت

خرید اینترنتی کتاب فضاهای هیلبرت2

 

2 پاسخ
  • محمد فزونی
   محمد فزونی می گوید:

   سلام ایمان جان:
   این بستگی بشما داره که با چه هدفی می‌خواهی فضاهای هیلبرت رو یاد بگیری. این کتاب برای ورود به مقدمات این فضا از لحاظ تئوریک، عالیست ولی مثالهای عملی در اون وجود نداره. بیشتر مسئله هست داخلش که تمامی اونها هم حل شدند. بنظرم جدول محتویات کتاب رو ببین، اونوقت متوجه میشی که بدردتون می‌خورد یا خیر. بدرود عزیزم

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *