آخرین مقالات
خانه / نگارش و ویرایش مقاله / یک پژوهش علمی خوب چگونه انجام می‌شود؟!؟!

یک پژوهش علمی خوب چگونه انجام می‌شود؟!؟!

مقاله‌ایی که در ادامه به پیوست قرار گرفته، ترجمه‌ای است توسط آقای دکتر محمد غلامزاده محمودی عضو هیات علمی دانشگاه شریف که یکی از سخنرانی‌های پروفسور ریچارد همینگ را در خصوص پژوهش و مولفه‌های موثر در بهبود آن، مورد بررسی قرار داده است. البته کل متن سخنرانی ترجمه نشده، تنها گزیده‌ایی از آن انتخاب شده و در مجله فرهنگ و اندیشه ریاضی به چاپ رسیده است. به عقیده بنده این مقاله کوتاه ده صفحه‌ایی شامل نکات بسیار مفیدی برای پژوهش‌گران، چه تازه‌کار و چه باتجربه می‌باشد. به عنوان مثال از متن این مقاله: “اگر می‌خواهید کار مهم انجام دهید، باید روی یک مساله‌ی خوب، در یک زمان خوب و با یک روش خوب کار کنید”.

حتما برای این ده صفحه وقت بگذارید و آن را مطالعه کنید. فایل سخنرانی اصلی نیز که به زبان انگلیسی هست، به پیوست قرار داده شده. امیدوارم مورد استفاده واقع شود.

شما و تحقیق، مترجم دکتر محمد غلامزاده محمودی

شما و پژوهش‌هایتان. فایل اصلی مقاله

پی‌نوشت: فایل اصلی این مقاله در ابتدا توسط یکی از دانشجویان فعال ریاضی، سرکار خانم سلطانی برای بنده ارسال شد که در وب‌سایت جهت استفاده دانشجویان و پژوهشگران قرار بگیرد. اما بعد از گذشت مدتی بنده متوجه شدم که منتخبی از این مقاله در مجله فرهنگ و اندیشه ریاضی ترجمه و به چاپ رسیده. در نتیجه از دوباره کاری صرف‌نظر کرده و همان ترجمه دکتر محمودی را برای عزیزان قرار دادم.

آیا برای نوشتن مقاله، نیاز به مشاوره دارید؟

درباره‌ محمد فزونی

محمد فزونی
بنده دانش‌آموخته دانشگاه خوارزمی تهران در مقطع دکتری تخصصی رشته ریاضی محض، شاخه آنالیز تابعی و هارمونیک هستم و در حال حاضر عضو هیات علمی دانشگاه گنبدکاووس می‌باشم. این وب‌سایت، بیشتر منعکس کننده، افکار و نظرات و حال‌وهوایم در حوزه‌های مختلف دانشگاهی و اجتماعی و تا حدودی اعتقادیم است.

۲ نظر

 1. Avatar

  سلام آقای دکتر فزونی

  از توجه و لطف شما سپاسگزارم.

  انشاالله در پناه خداوند، پایدار و موفق باشید.

  • محمد فزونی

   سلام خانم سلطانی عزیز
   خواهش می‌کنم، بنده از شما، بابت پیگیر بودن در راستای چنین موضوعی سپاسگزارم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*