دوشنبه , خرداد ۷ ۱۳۹۷
آخرین مقالات
خانه / مباحث عمومی / کتاب جدید توپولوژی، اثری گرانقدر از پروفسور “جان کانوی”

کتاب جدید توپولوژی، اثری گرانقدر از پروفسور “جان کانوی”

کتاب جدید توپولوژی، اثری گرانقدر از پروفسور “جان کانوی”:

سلام. پروفسور جان کانوی، استاد بازنشسته دانشگاه جرج واشنگتن آمریکا، مولف کتب، توابع مختلط، آنالیز تابعی، نظریه عملگرهای زیر نرمال، عملگرهای زیر نرمال و …. در سال ۲۰۱۴، کتابی تحت عنوان، “A Course in Point Set Topology” را با همکاری انتشارات Springer به چاپ رسانده است.

این کتاب بسیار زیبا، تنها در سه بخش به آموزش مفاهیم مختلف توپولوژیکی می‌پردازد. ابتدا مفاهیم سنگین توپولوژیک را برای فضاهای ملموس‌تره متریک ارائه می‌دهد، سپس در فصل دوم با احتیاط به معرفی مفهوم توپولوژی در حالت کلی روی یک مجموعه دلخواه می‌پردازد. در فصل سوم به معرفی چند مفهوم جداسازی پرداخته، سپس با تجزیه و تحلیل فضای توابع پیوسته حقیقی-مقدار و بیان لم اوریسون و کاربردهای آن، آموزش در سطح کارشناسی را به پایان می‌رساند.

بی‌شک شما نیز بعد از ملاحظه و ورق زدن صفحات این کتاب، به کیفیت بسیار بالای آن پی‌خواهید برد و قطعا با این شیوه دقیق و استادانه نگارش، دانشجویان راحتتر می‌توانند مفاهیم توپولوژیک را درک نمایند، چون در اکثر موارد مشاهده می‌شود که دانشجویان با هر سطح علمی، در ابتدای آموزش این درس، دچار ابهام هستند و قادر نیستند که این مفاهیم را به خوبی تجزیه و تحلیل نمایند ولی در این کتاب چون ابتدا تمام مفاهیم برای فضاهای متریک بیان می‌شود و سپس به فضاهای کلی‌تر وارد می‌شویم، دانشجو می‌تواند با مفاهیم توپولوژیکی ارتباطی بهتر برقرار کند.

این کتاب در کتاب فروشی آنلاین آمازون ۳۰ دلار قیمت دارد اما می‌توانید آن را از سایت Libgen.org براحتی دانلود نمایید(البته از لحاظ شرعی درست یا نادرست بودن این کار را نمی‌دانم که، آیا مدیون پروفسور کانوی می‌شویم یا خیر؟).

Cover

پی‌نوشت: اخیرا این کتاب با همت آقای دکتر سید محمد طباطبائی و جناب آقای مسعود عسکربابایی ترجمه و در انتشاراتی دانشگاه حضرت معصومه به چاپ رسیده است. ترجمه کتاب به خوبی انجام شده و مولفین اکثر موارد اصولی در ترجمه و چاپ کتاب را در این اثر رعایت نموده‌اند. علاقمندان می‌توانند در صورت تمایل به مطالعه این کتاب به زبان فارسی یا از طریق انتشاراتی دانشگاه حضرت معصومه اقدام به خرید و مطالعه کتاب مذکور نمایند و یا مستقیما با یکی از مترجمین، جناب آقای عسکربابایی با شماره ۰۹۱۲۷۴۶۵۶۳۲ تماس حاصل فرمائید.


درباره‌ محمد فزونی

محمد فزونی
محمد فزونی، دانش آموخته دانشگاه خوارزمی (تربیت معلم) تهران در مقطع دکتری تخصصی رشته ریاضی محض، گرایش آنالیز، شاخه تابعی و هارمونیک است. تحصیلات دانشگاهی خود را از دانشگاه پیام نور گنبدکاووس آغاز نمود، سپس برای دوره کارشناسی ارشد به دانشگاه خوارزمی (تربیت معلم) تهران رفت. ایشان در حال حاضر عضو هیات علمی دانشگاه گنبد کاووس و مدیر گروه ریاضی و آمار در این دانشگاه هستند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*