دوشنبه , خرداد ۷ ۱۳۹۷
آخرین مقالات
خانه / مباحث عمومی / چگونه فایل های PDF خود را مدیریت کنیم

چگونه فایل های PDF خود را مدیریت کنیم

یکی از قدرتمندترین نرم افزارهای مدیریت فایل های PDF که اغلب ادیتورها و مولفین بزرگ در ریاضیات و یا سایر علوم، از آن استفاده می کنند، نرم افزاری است به نام Mendeley که به صورت رایگان می توانید آن را از وبسایت این نرم افزار دانلود و نصب نمائید.
اما این نرم افزار چگونه عمل می کند. در وبسایت این نرم افزار به طور خلاصه و کاربردی نحوه عملکرد Mendeley را می توانید ببینید اما چند توضیح مختصر از کاربردهای بسیار زیاد این نرم افزار را برایتان ذکر می کنم.

۱- فرض کنید شما روی ۱ موضوع خاصی در حال پژوهش و تحقیق هستید و اکثر مقالات در این حوزه را نیز برای خودتان جمع آوری نموده اید. اما فایل های شما در آدرس های مختلف از کامپیوترتان قرار دارد و هر روز برای شروع باید به ۱۰ آدرس مختلف در هارد دیسک خود رفته و فایل های مورد نظر را بیابید و سپس با دبل کلیک روی آنها فایل های خود را باز نمائید تا تک تک بتوانید انها را مرور و بررسی نمائید. اما با نصب Mendeley و اضافه کردن این فایل های PDF به این نرم افزار شما می توانید هر روز را با ۱ کلیک روی این نرم افزار آغاز نمائید و تنها با این ۱ کلیک تمامی فایل های PDF که در روزهای قبل باید مدتی از وقت خود را صرف پیدا کردن و باز کردن آنها می کردید، داشته باشید.
۲- این نرم افزار فضایی در حدود ۲ گیگا بایت در اختیار شما قرار می دهد تا تمامی این فایل های پی دی اف را که به نرم افزار اضافه کرده اید را در یک فضای مجازی در اینترنت آپلود کند تا اگر ۱ روزی نیاز مبرم به این مقالات داشتید ولی کاکپیوتر شخصی شما در آن لحظه در دسترستان نبود اما دسترسی به اینترنت داشتید، براحتی بتوانید از این فضای مجازی مقالات مورد نیاز و نظر خود را دانلود و مطالعه نمائید.

به نظر من یکی از بهترین نرم افزارهایی در زمینه مدیریت فایل های پی دی اف Mendeley است که متاسفانه استفاده از آن در بین محققین کشور ما هنوز رایج نشده است اما من آن را به شما توصیه می کنم.

درباره‌ محمد فزونی

محمد فزونی
محمد فزونی، دانش آموخته دانشگاه خوارزمی (تربیت معلم) تهران در مقطع دکتری تخصصی رشته ریاضی محض، گرایش آنالیز، شاخه تابعی و هارمونیک است. تحصیلات دانشگاهی خود را از دانشگاه پیام نور گنبدکاووس آغاز نمود، سپس برای دوره کارشناسی ارشد به دانشگاه خوارزمی (تربیت معلم) تهران رفت. ایشان در حال حاضر عضو هیات علمی دانشگاه گنبد کاووس و مدیر گروه ریاضی و آمار در این دانشگاه هستند.

یک نظر

  1. سید علی کاظمی پور

    مثالهای نقض عالیست دکتر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*