دوشنبه , آبان ۲۸ ۱۳۹۷
آخرین مقالات
خانه / نگارش و ویرایش مقاله / تفاوت نگارش انگلیسی آمریکایی و بریتانیایی در مقاله نویسی

تفاوت نگارش انگلیسی آمریکایی و بریتانیایی در مقاله نویسی

یکی از قوانین مجلات معتبر برای چاپ مقالات در تمامی حوزه های پژوهشی، نگارش یکدست متن انگلیسی مقاله است که باید به یکی از دو سبک انگلیسی آمریکایی و یا انگلیسی بریتانیایی باشد. به
طور کلی این دو زبان از لحاظ، گرامری، تلفظ، املای لغات و واژگان با یکدیگر فرق های اساسی دارند که شاید برای یک فرد که زبان مادری اش انگلیسی نباشد در ابتدا سخت و دشوار به نظر آید، ولی با خواندن ۴ فایل پی دی اف که در ادامه برای شما قرار دادم تا حدود بسیار زیادی متوجه این تفاوت ها می شوید.

به عنوان مثال اگر شما در مقاله خود دو واژه “همسایگی” و “مرکز” را به شکل های، “neighbor” و “centre” بنویسید، در اولین برآورد مقاله شما توسط هیات داوران مجله، کار شما زیر سئوال خواهد رفت، چون یک بار از املایی آمریکایی استفاده کردید و یک بار از املایی بریتانیایی. امیدوارم خواندن فایل های پیوست برای شما مفید باشد. در پایان از دوست خوب مون آقای “بهنام کیماسی” که این فایل ها رو گردآوری کرده اند تشکر می کنم.

Amer-British English

درباره‌ محمد فزونی

محمد فزونی
بنده دانش‌آموخته دانشگاه خوارزمی (تربیت معلم) تهران در مقطع دکتری تخصصی رشته ریاضی محض، گرایش آنالیز، شاخه تابعی و هارمونیک هستم و در حال حاضر عضو هیات علمی دانشگاه گنبد کاووس می‌باشم. این وب‌سایت، بیشتر منعکس کننده، افکار و نظراتم در حوزه‌های مختلف دانشگاهی و اجتماعی است. مجموعه‌ایی که بنده را تا حدود زیادی به دوستانم معرفی می‌نماید. برای خودم به نوعی یک رزومه‌کاری و زندگی‌ست. برخی از مطالب این مجموعه، گاها جنبه آموزشی داشته و مورد لطف دوستان واقع شده است، دوستانی که با نظرات گرم‌شان، بنده را برای نگارش بیشتر تشویق می‌کنند. شاید این قلم‌های نپخته امثال بنده، بتوانند سهمی، هر چند اندک در راه ارتقای دانش‌عمومی و تخصصی (در حوزه ریاضی) در سطح جامعه داشته باشند، به امیدش.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*